PÁLYAORIENTÁCIÓ 1.

2015. 05. 12-én pályaorientációs előadáson vettünk részt Pankotay Péter és Ruzicska László színművészek közreműködésével. A rendezvényen a Papi Kölcsey Ferenc Általános Iskola Nyírlövői Tagiskolájának 39 tanulója és 5 pedagógusa volt jelen. Az előadás témája a színház, a színházzal kapcsolatos szakmák, a rendezés folyamata volt. Először ráhangolásként egy kedves dalt hallgattuk meg Pankotay művész úr előadásában, majd Ruzicska művész úr szavalata következett, amely a színházról szólt. Ezt követően kezdődött a dramatizálás.

Móricz Zsigmond Légy jó mindhalálig című regényéből készült musical egy jelenetét tanulóink bevonásával rendezte meg Ruzicska művész úr. Nagy úr szerepét Pankotay művész úrra osztotta, Nyilas Misit pedig iskolánk egyik tanulója játszotta. A sikeres előadás megvalósításához nagyon sok ember áldozatos munkájára van szükség, ezeket a foglalkozásokat most a tanulóink személyesítették meg, játszották el.

A próbát „előadás” követte, melynek végén tapssal köszönte meg a közönség a művészek és az alkalmi „művészek” játékát.

Végezetül a diákoknak és tanároknak alkalmuk nyílt kérdéseket feltenni a vendégeinknek.

Buda Károly: Jövőre kötelező olvasmány a Légy jó mindhalálig című regény. Szívesen fogom elolvasni és arra gondolok majd, hogyan rendezném meg.

Dobos Kata: Nagyon jól éreztem magam , szívesen részt vennék ilyen foglakozáson máskor is!

Molnár Ottó: Nagyon szeretek szerepelni, remélem egyszer majd én is ilyen népszerű művész lehetek, mint a vendégek!

Köszönjük a művészeknek a nagyszerű produkciót, a felejthetetlen élményt!

Barta András

Nyirlovo_Palyaorientacio 1 jpg1 Nyirlovo_Palyaorientacio 1 jpg2 Nyirlovo_Palyaorientacio 1 jpg3 Nyirlovo_Palyaorientacio 1 jpg4 Nyirlovo_Palyaorientacio 1 jpg5 Nyirlovo_Palyaorientacio 1 jpg6